Новини

У ГУЕБіПК знайшли спільників агентів- «торпед»

6de6d3ba6c61109e36b03b48c30bab27__660x.jpg

ФСБ прийшла до антикорупційного главк МВС шукати штатних провокаторів, за допомогою яких оперативники фабрикували справи проти бізнесменів і чиновників

Не встигли з Головного управління економічної безпеки і протидії корупції (ГУЕБіПК) МВС піти співробітники управління «М» ФСБ, які шукали докази по справі поліцейського-мільярдера Дмитра Захарченко, як в підрозділі почалися нові заходи. За даними «Нова газета»а, тепер чекісти шукають в ГУЕБіПК сліди «торпед» — професійних провокаторів, а також їх кураторів. Чекісти приходили не даремно: затримані двоє оперативників МВС у справі про кришуванні бізнесу і вимаганні.

Про світ «торпед» стало відомо після скандальної справи екс-глави ГУЕБіПК Дениса Сугробова і його підлеглих, яка була порушена в 2014-му році. Саме його підлеглі, як вважає слідство, одним з перших стали практикувати вимагання за допомогою штатних понятих і провокаторів. «Нова газета» вже розповідав, що в 2011—2014 роках в Москві працював загін штатних провокаторів що знаходяться в зв'язці з оперативниками.

Виглядало це так: оперативники вибирали з бізнесменів, чиновників або інших впливових людей мішені, і запускали до них провокатора. Як правило, їм ставав колишній або діючий комерсант, колишній в залежності від оперативників. Він придумував легенду, що йому, наприклад, необхідна допомога у вирішенні якихось питань, і вмовляв мішень, що готовий віддячити. Хабар, таким чином, практично нав'язувалася впливовій людині. Однією з мішеней виявився начальник 6-й служби Управління власної безпеки ФСБ Ігор Дьомін. Оперативники ГУЕБіПК спробували і його спровокувати на хабар, але обламали про нього зуби і попалися самі. Після чого і почалося гучна справа Сугробова.

Проте практика використання провокаторів з арештом Сугробова не зникла.

Саме з одним з них можуть бути пов'язані обшуки, які сьогодні проходять в ГУЕБіПК. Після обшуків вже затримані двоє співробітників ГУЕБіПК в рамках справи про перевищення посадових повноважень, порушеної раніше. З декількох кабінетів вилучили комп'ютери та паперу. Справа, зазначає джерело «Нова газета»а в правоохоронних органах, з гучною історією полковника Захарченко ніяк не пов'язано.

Найвідомішими штатними провокаторами були Антон Аракчеев (Салочкін) і якийсь Микола Страхов. Якщо Страхов майнув за все в парі історій, пов'язаних зі спорткомплексом «Крилатське» і Москомспорта, то біографія Аракчеева більш обширна.

Саме бізнесмен Антон Аракчеєв — виконавчий директор компанії «Ама-Пресс» — написав заяву на ім'я начальника УЕБіПК по Москві Юрія Васильєва, в якому вказав, що інспектора УФМС вимагають від нього 200 тисяч рублів за "невжиття заходів адміністративного впливу щодо його фірми ". На ділі ж Аракчеєв сам діставав інспекторів — бігав за ними, постійно вів розмови про хабарі і буквально силоміць намагався всучити їм гроші, каже адвокат співробітників ФМС Дагир Хасавов. Хасавов написав заяву в Управління власної безпеки МВС, де просив перевірити столичних оперативників на зв'язок з Аракчеєва і іншими штатними провокаторами.

 — Він, як і ряд інших «професійних свідків», використовувався корумпованими поліцейськими для того, щоб спровокувати чиновників на отримання хабара, — розповідає джерело «Нова газета»а в прокуратурі. — Причому якщо знаходилися ті, хто не піддавався на провокації — підсумок був один: підкидання грошей і кримінальну справу.

Про існування «штатного» потерпілого від здирників Аракчеева, чули багато юристів, які в 2011 — 2014 роках, працювали в столичних судах, розповідає виданню «Нова газета» захисник Роман Вернега.

 — Говорили, що він, «працює» як «торпеда» у столичних оперативників, яким він допомагає покращувати показники своєї роботи, заносячи різним чиновникам хабарі, при отриманні яких їх і брали на гарячому, — говорить юрист.

За інформацією «Нова газета»а, саме Аракчеєв проходив свідком у кримінальній справі про хабар податковому інспектору Дмитру Тищенко-Романченко, яка сталася в 2012 році. Тоді бізнесмен Аракчеев представляв компанію ТОВ «Авто Шанс XXI століття». Аракчеев як мінімум проходив свідком по ще кількох кримінальних справах, як людина, у якого нібито вимагали гроші. У деяких він фігурує під своїм колишнім прізвищем Салочкін.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору