Новини

Tor робить вас не тільки анонімним, але і відкритим

67fd6fb8fadf073a5cb8862b5c7f3473__1200x630.jpg

В Білорусії заблокували «секретний» браузер Tor, що дозволяє обходити інтернет-цензуру та інші обмеження накладені властями тієї чи іншої країни на своїх громадян. Для безвусих ідеалістів, використання Tor, щось на зразок знаменитої маски Гая Фокса, мовляв ось вам, «проклятий режим», викуси.

При цьому нікого не бентежить, що створення Tor фінансувалося Міністерством оборони США, а зараз підтримується різноманітними організаціями та фондами давним-давно засвіченими в зв'язках з американськими урядовими організаціями. Звідки така тяга нічого не розповідати своєму уряду, але розповідати про себе все державі чужому? Знаєте, мені взагалі дивно, що люди бажають порушити закон в інтернеті з готовністю повідомляють про це комусь за океаном. Добре, нехай більшість цих порушників в принципі Пентагону нецікаві, ну хіба мало хто-то там десь захотів чогось незаконного. Якщо після перевірки його аккаунта в Facebook або LinkedIn не з'ясували, що персонаж цікавий, то нехай йде з богом.

Зовсім інша справа, якщо персонаж, викачав Tor і почав його активне користування, є людину цікаву закордонним спецслужбам. У цьому випадку, нехай це звучить пафосно, він робить перший крок до можливої ​​вербуванні іноземними шпигунами.

Та й взагалі ні для кого не секрет, що багато високопоставлених співробітники дипвідомств, наприклад, прогоряли на тязі до адюльтерів або на походах до «продажним жінкам». Тепер, для того ж самого досить використовувати Tor і надати всю інформацію про себе в зручній таткові, шпигунам навіть не потрібно нікуди за вами виїжджати.

Боротьба за право на анонімність в мережі починається там, де ви за допомогою цієї анонімності заздалегідь збираєтеся порушувати закон. Саме до цього вас і закликають добрі генерали з Міноборони США, а не до вільному поширенню інформації. У нас на паркані вже сотні років назад заборонено писати відоме слово, але борців на вільне поширення інформації це не зупиняє. Писали, пишемо і писати будемо. Спробуйте хоча б раз, хоча б на одному паркані написати заповітний російський код, я одного разу, років десять тому, написав, так до сих пір щасливий, більше не треба, бунт здійснений.

Якщо ж вам потрібно ходити в Tor кожен день, то тут справа вже не в бунті, а в якийсь нав'язливою ідеєю. Якщо ж вам треба було зайти на якийсь сайт один раз в житті, ну бач, для чогось, то проксі-сервери і VPN з цим чудово справляються, без користування дивним браузером.

В кінці кінців, хочете приховати інформацію про себе, скористайтеся браузером Amigo, їм взагалі невідомо хто користується, а інформація про вас точно буде зберігатися догори стрімголов і більше скаже про розробників цього браузера, ніж про ваших відчайдушних пригоди в таємничий "темний веб ".

Припустимо, ви реальний борець з черговим «проклятим режимом». Як ви думаєте, чи стане для слідчого сигналом до більш поглибленої вашої перевірці те, що ви користуєтеся Tor? Запевняю вас, часи в які будь-яка людина в шинелі кольору мишки, був менш технічно просунутий, давно минули. Тепер все зовсім навпаки, вони знають де і як шукати, а ви зовсім не вмієте нічого ховати.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору