Новини

Суд у справі про табличку Колчаку перенесли через відсутність необхідних документів

Смольнинский районний суд провів друге засідання з питання про правомірність встановлення меморіальної таблички Олександру Колчаку у Петербурзі. Наступне засідання відбудеться 24 січня 2017 року.

Меморіальну табличку полярному дослідникові і одному з вождів Білого руху Олександра Колчака встановили в Петербурзі 12 листопада. Вже через два дні пам'ятний знак атакували вандали. При цьому активісти організації «Суть часу» Сергія Кургіняна звернулися до суду з вимогою зняти табличку. На їхню думку, місто не повинен був дозволяти встановлення меморіалу, так як до сих пір не вирішено питання про юридичну реабілітації розстріляного більшовиками адмірала.

Олександр Колчак був учасником Російсько-японської та Першої світової воєн, головнокомандувачем Чорноморським флотом (1916—1917). Удостоєний безлічі нагород, в тому числі ордена Святого Георгія III і IV ступенів. Під час Громадянської війни був відданий союзниками і зданий більшовикам. У 1920 році Колчак був розстріляний без суду.

Проте в 1999 році військовий суд Забайкальського військового округу відмовив в юридичній реабілітації адмірала. Це рішення було опротестовано в військової колегії Верховного суду, а й вона в 2001 році визнала початкове рішення правомірним. Пізніше Конституційний суд прийшов до висновку про те, що суд першої інстанції порушив юридичну процедуру, і справа може бути переглянуте.

При цьому меміоріальние таблички Колчаку існують в шести різних містах, а в Іркутську вже більше десяти років стоїть повноцінний пам'ятник.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору