Новини

Шкуматов назвав нісенітницею ініціативу Чугунова дозволити швидкої і МНС таранити машини

f233a5c114519c4afa32983c996df501__1200x630.jpg

В КпАП вже є стаття, яка дозволяє водіям такі дії в разі крайньої необхідності, пояснив координатор суспільства «Сині відерця».

Повну версію бесіди з Петром Шкуматове слухайте в аудіозапису.

Пропозиція дозволити автомобілям МНС і швидкої допомоги таранити неправильно припарковані машини для в'їзду у двори виглядає дивно, сказав виданню «Нова газета» координатор товариства «Сині відерця» Петро Шкуматов.

 — Це нісенітниця. Тим людям, які запропонували цей законопроект, треба підучити правила дорожнього руху. Уже зараз в кодеку КоАП є чудова стаття 2.7 під назвою «Крайня необхідність». Я навіть ширше скажу. Якщо у вас в машині вмирає людина або ви везете в лікарню пенсіонера, у якого інфаркт, ви теж можете таранити інші автомобілі — для цього необов'язково бути швидкої, пожежної та інше, — пояснив Шкуматов.

Він зазначив, що ця стаття не просто звільняє від відповідальності людину, яка скоїла адміністративне правопорушення в стані крайньої необхідності, але навіть не вважає такі дії адміністративним правопорушенням.

 — Якщо автомобіль приватний, потрібно довести, що ти віз вмираючої людини або жінку, яка народжувала. А якщо машина зі спецсигналами і задокументований виклик на пожежу, на перевезення хворого, поліція — це виклик на місце злочину, то не треба нічого зайвого доводити. Ти береш папірець у керівництва і приносиш в ГИБДД. Водіям за ці дії нічого не буде, — додав автоексперт.

Раніше заступник голови комісії Громадської палати з безпеки, лідер громадського руху «Стопхам» Дмитро Чугунов заявив «Известиям», що часто які прибули за викликом оперативні служби не можуть вчасно дістатися за потрібною адресою через хаотично припаркованих автомашин, що при надзвичайних ситуаціях загрожує загибеллю людей. У зв'язку з цим члени ОП намір 7 грудня виступити на слуханнях з пропозицією ввести такий дозвіл.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору