Новини

Россільгоспнагляд попереджав мережу кафе «Му-Му» про зараженому м'ясі

530702a1f23c71264bd859bb72a8cea6__1200x630.jpg

Ветеринарна комісія знайшла лістерії, мезофільні аеробні бактерії і кишкову паличку в м'ясному цеху в Москві , звідки в кафе мережі «Му-Му» йшли партії м'яса.

Після закриття чотирьох кафе «Му-Му» в Москві через отруєння дітей увагу різних перевіряючих служб переключилася на інші точки мережі. За даними «Нова газета»а, інспектори і перевіряючі вже знаходили в цій мережі небезпечні для здоров'я продукти. Так, найсерйозніші проблеми були кафе, а в цеху, який постачав партії курятини, баранини і німецьких ковбасок в «Му-Му» по всьому місту. У цьому м'ясі Россільгоспнагляд знайшов кишкову паличку, а також лістерії — бактерії, які провокують кишкові інфекції і здатні вплинути на внутрішньоутробний розвиток людини.

Як розповів виданню «Нова газета» джерело, знайоме з результатами перевірки, кілька місяців тому в виробничий цех на Нижегородській вулиці, 29-33, прийшла комісія з Комітету ветеринарії міста Москви. Інспекторів насторожило м'ясо, яке йшло в різні кафе мережі, і вони направили зразки на експертизу в Міську ветеринарну лабораторію. Після аналізів з'ясувалося, що в столичні кафе «Му-Му» поставлялося м'ясо, небезпечне для здоров'я відвідувачів.

 — За результатами лабораторних досліджень з'ясувалося, що тюрінзькому ковбаски не відповідають санітарно-епідеміологічним вимогам за кількістю бактерій групи кишкової палички, а в курячому фарші і баранині знайшли неприпустиму кількість лістерій, — повідомив виданню «Нова газета» джерело, знайоме з результатами перевірки. — Крім того, курячий шашлик і шніцель з того цеху знайшли в холодильнику одного зі столичних кафе «Му-Му». Продукцію постановили вилучити з обороту і знищити.

Також в злощасних ковбасках знайшли неприпустиму кількість мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів. Це один з основних показників санітарного стану м'яса. Висока бактеріальна забрудненість стає частою причиною харчових отруєнь у людей.

За словами джерела, комісія зобов'язала негайно провести дезінфекцію приміщень цеху на Нижегородській вулиці і відмити весь інвентар. Не дивно, адже, крім аеробних бактерій і кишкової палички там знайшли лістерії — одні з найнебезпечніших грампозитивних паличковидних бактерій. Деякі види є збудниками захворювань тварин і людини. Лістерія — внутрішньоклітинний паразит. Listeria monocytogenes, а саме цей вид, згідно з результатами перевірки, було виявлено там, проникає в організм людини через кишечник. Через кров'яне русло бактерії потрапляють в різні органи, переважно накопичуючись в селезінці і печінці. Лістерії є збудниками харчової інфекції; збудниками широкого спектру опортуністичних інфекцій; причиною перинатальної та неонатальної патології людини, чи то пак порушень розвитку.

За підсумками перевірок на директора того кафе, куди попало небезпечне м'ясо, порушили адміністративну справу. Також адміністративний штраф впаяли Вірі Кириліна, директору компанії «Фастленд». Саме ця компанія, як випливає з матеріалів перевірки, управляє кафе мережі «Му-Му» і будівлею на Нижегородської, де знайшли шкідливий м'ясо. Як підказує база даних СПАРК, «Фастлендом» раніше володів відомий московський ресторатор Андрій Деллос.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору