Аналітика

Преміальний клас

1481517489_839473_33.jpg

Спасибо, доктор!

Єлизавета Глінка, засновник і директор міжнародної громадської організації «Справедлива допомога»

Фото: РИА Новости

Новина про нагородження доктора Лізи Державною премією за досягнення в галузі благодійництва та правозахисної діяльності знову підвищила градус дискусій в вітчизняних соцмережах, що вилилися в кілометри порушених коментарів. «Ліберальна» громадськість незадоволена тим, що Єлизавета Глінка не відмовилася від премії і «не запитала про Сенцова».

Найбільше обурення як і раніше викликає, звичайно, той факт, що вона допомагає дітям в Донбасі. Але ті, хто звинувачує її, просто не бачили, як доктор Ліза спілкується з дітьми. Як стають одночасно уважними і усміхненим її очі, коли вона дивиться на своїх маленьких підопічних. Як для неї стає неважливим все навколо, коли вона вирішує свою головну задачу — врятувати дітей і робить це там, де ніхто інший врятувати вже не може.

Єлизавета Глінка давно допомагає самим різним людям, які цього потребують. Досить часто — з ризиком для власного життя, не кажучи про здоров'я. Наприклад, коли вона боролася за збереження квартир старих, яких брали в оборот «чорні ріелтори», їй довелося наймати охорону; крім того, у неї були найрізноманітніші ситуації на Україні, про яких вона розповідає з великим небажанням. Однак Ліза Глінка і її колеги продовжують допомагати незважаючи ні на що: бездомних годують і надають їм долікарську допомогу на московських вокзалах, незаможним влаштовують безкоштовні вечері по п'ятницях, вмираючих і тяжкохворих забезпечують медикаментами та доглядом.

У 2001 році доктор Ліза відкрила перший безкоштовний хоспіс в Києві. На її рахунку сотні, якщо не тисячі врятованих життів.

«Нова газета» вітає Єлизавету Петрівну з нагородою, бажає їй сил і радості від роботи, яку вона робить за всіх нас.

Ксенія Кнорре-Дмитрієва,
для «Нової»

Батько-засновник

Батько Олександр (Олександр Ткаченко), засновник першого дитячого хоспісу в Росії


Фото: РИА Новости

Ткаченко — творець дитячих хоспісів в Росії, до нього у нас в країні їх не було. Ця робота починалася як подвижництво. Перші 5 років він своїми силами, своїми засобами наскільки міг, настільки і допомагав смертельно хворим дітям. Разом з друзями (у їх числі — Федір Бондарчук, Чулпан Хаматова, Костянтин Хабенський, Олександр Сокуров) отець Олександр відвідував маленьких пацієнтів. Щоб підтримати.

У 2006 році отця Олександра вдалося створити перший дитячий хоспіс в Петербурзі. На набережній Фонтанки, де вже працював дорослий хоспіс, він взяв в оренду частину приміщень — точніше, всього дві палати. Зробили ремонт. Взяли дітей ... І виявилося, що їхня біда і біль — безрозмірні. «Емоційного відпочинку не було з тих пір», — зізнається священик.

У 2008 році «дитячому хоспісу» віддали будівлю згорілого особняка Миколаївського сирітського пансіону. Його ремонтували два роки. І в 2010 році в Північній столиці відкрився хоспіс для дітей на 300 місць. Потім на 70 місць — у Ленобласті. Зараз Ткаченко будує нові хоспіси — в Павловську (передмістя Петербурга) і в Домодєдово — для жителів Московської області.

Весь цей час ні на день не припинялася допомогу дітям. І зараз батько Олександр думає не про премію. Новий рік на носі. Його організація, як зазвичай, проводить акцію «Мрії збуваються». Це коли діти пишуть, можливо, останні листи Дідові Морозу — про свої мрії. Але на дворі — криза! І якщо раніше звичайні петербуржці могли собі дозволити пожертвувати на чуже щастя від 100 до 1000 рублів, то тепер таких жертводавців — в сотні разів менше. І у батька Олександра сьогодні не виконано більше 200 дитячих «мрій»! Ось на це він і витратить свою премію — щоб мрії збувалися, незважаючи ні на що.

Якщо читачі «Нової» захочуть присоседиться, то на сайті www.мечтидетей.рф можна вибрати будь-яку мрію і залишити заявку на її здійснення. Волонтери «дитячого хоспісу» дадуть відповідь на всі ваші запитання за телефоном 8 800 333-90-06. Або можна допомогти в здійсненні мрії, відправивши SMS на номер 3443 з розміром суми і зі словом «Небо».

Батько Олександр, дякую!

Ніна Петлянова,
«Нова»За матеріалами сайту видання «Новая газета»

Обговорення

Популярне

Вгору