Аналітика

«Папки Захарченко» ефективний інструмент політичної боротьби чи банальний «договірняк» з владою

2157638З чим пов’язана активізація Віталія Захарченка на теренах України? Нещодавно з’явилася інформація, що Кремль визначився із новим куратором політики на українському напрямку

Колишній очільник МВС України Віталій Захарченко на прес-конференції 25 травня 2018 року в російському ТАСС заявив, що володіє компроматом на діючих українських політиків та чиновників (так звані «Папки Захарченко»), який незабаром почне його оприлюднювати. Але як бачимо, віз і нині там. Ні очікуваного компромату, ні прес-конференцій, ні самого Захарченка з «папками» поки не спостерігається.

В результаті розслідування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка співробітники СБУ затримали Бориса Германа, який озвучив досить цікаві факти.

Пропоную заглибитися і перевірити свідчення Германа, варто звернути увагу на наступні речі.

Справа про «вбивство Бабченка» доповнюється новими подробицями. Вкрай важливо, що інформація, озвучена затриманим Борисом Германом, привернула увагу до організацій і персон, які завжди намагалися залишатися в тіні.

По-перше, Герман засвідчив, що вбивство Бабченка йому замовив його знайомий, громадянин України В'ячеслав Пивоварник, який начебто живе в Москві, працює у «особистому фонді Путіна та займається організацією заворушень в Україні».

По-друге, за словами Германа, саме з цього «фонду Путіна» фінансується українська партія «Розумна Сила».

По-третє, діяльності народного депутата Сергія Пашинського та його соратників також здійснюється за рахунок коштів цього ж фонду.

Складається враження, що контакт ФСБ Борис Герман, намагаючись врятувати себе, розповідає все, що знає.

Порівняйте, як співпадають слова Германа із свідченнями Надії Савченко, яку СБУ та ГПУ звинувачують у спробі державного перевороту на замовлення Кремля:

— Савченко: «Я про все знала, але хотіла перевірити боєздатність спецслужб»;

— Герман «Я це робив, щоб викрити агентуру ФСБ в Україні».

До речі, вишенька на торті — Германа захищають ті самі адвокати, що працюють захисниками Рубана, Савченко і Єфремова.

Але ближче до теми. Найцікавіше, що у партії «Розумна Сила, яку теж згадав Борис Герман, відреагували цілком очікувано. «Офіційно заявляємо: вся викладена інформація щодо політичної партії «Розумна Сила» в заяві Бориса Германа не має під собою жодних підстав, є фейком, смішною спробою навісити новій партії ярлик «агентів Кремля», — йдеться у партійній заяві, яку розіслали ЗМІ.

Але занадто багато фактів свідчать, що це не так. Наприклад, на своєму партійному сайті «Розумна сила» повторює проросійські тези, її очільники особисто знають Захарченка. А ще голова партії Олександр Соловйов і його заступник Олександр Савченко постійно відвідують Москву. І Соловйова, і Савченко неодноразово бачили біля московського офісу Захарченка, а також разом з людьми з оточення колишнього очільника МВС.

Насправді нема чому дивуватися, адже «Розумна сила» складається з колишніх працівників МВС та бійців спецпідрозділу «Беркут», які служили в правоохоронних органах за часів Захарченка.

Та й сам Соловйов походить з Донбасу і тривалий час працював заступником начальника департаменту фінансової безпеки МВС, коли міністерством керував саме Віталій Захарченко. Ще один з очільників «Розумної сили» Григорій Мамка — це колишній начальник головного слідчого управління МВС України, який працював під керівництвом того самого Захарченка.

Активісти «Правого сектору» свого часу закидали «Розумній Силі» поширення ідей «Русского мира». У листопаді 2017 року «Розумна сила» намагалась провести «Форум національних меншин», однак захід зірвали радикальні активісти, звинувативши організаторів в тому, що він профінансований на кошти Віталія Захарченка та має на меті дестабілізувати ситуацію в України за вказівкою Кремля.

Тоді голова СБУ Василь Грицак під час офіційного брифінгу заявив, що акції з дестабілізації замовив і профінансував саме колишній голова МВС Віталій Захарченко, який також причетний до проведення в Україні такої акції як «Безсмертний полк».

І знову цікавий збіг обставин. Наприклад, висадка Алеї Героїв на Одещині була організована та відбулася за участі голови одеського осередку «Розумної Сили» Влада Крамера. А зараз «Розумна Сила» наполегливо доводить, що не має ніякого відношення до свого колишнього начальника — очільника МВС Віталія Захарченка.

         З чим пов’язана активізація Віталія Захарченка на теренах України? Справа в тому, що нещодавно з’явилася інформація, що Кремль визначився із новим куратором політики на українському напрямку, який має замінити Владислава Суркова. І хто б ви думали, став новим куратором України? Це славнозвісний Віталій Захарченко! І саме тому він несподівано почав оприлюднювати заяви, що володіє компроматом на керівників України.

         До речі, нещодавно Захарченко виправдовувався і спростовував свою причетність до підривної діяльності, коли співробітники СБУ провели низку обшуків в різних регіонах України, аргументуючи слідчі дії тим, що викрили антиукраїнську мережу.

Чи не занадто багато останнім часом звучить ім’я Віталія Захарченка в зв’язку із дестабілізаційною діяльністю проти України?

Керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк заявив днями виданню «Главком», що генеральний прокурор Юрій Луценко не реагує та стопорить низку резонансних справ:

-         розслідування розстрілів на Майдані;

-         ще ряд справ по Межигір’ю, Сухолуччю;

-         а також провадження щодо корупції в оточенні Захарченка, коли той очолював МВС.

Тому виникає логічне питання до генерального прокурора — Юрію Віталійовичу, ви затягуєте та блокуєте розслідування, тому що в Захарченка є компромат на Вас, який він може оприлюднити через ЗМІ?

А також питання до керівника МВС Авакова — Арсене Борисовичу, чому Ви як міністр внутрішніх справ досі не розслідували та не передали до суду корупційні справи вашого попередника Захарченка? Чи Ви також домовились із ним, що, в обмін на його мовчання, будете дозволяти йому проводити дестабілізаційні акції на замовлення Кремля?

Можливо, саме тому й СБУ на чолі з Василем Грицаком бореться із Захарченком та його однодумцями переважно на брифінгах для ЗМІ, а не на практиці?

І, на завершення, слід розібратися у викладених фактах. Ми з вами є свідками того, як «донецькі» домовляються з нинішньою владою, використовуючи компромат на її очільників. А в перспективі «регіонали» планують своє повернення і відновлення своїх позицій в українській політиці — вважає експерт Микола Васильківський

 

Обговорення
Вгору