Новини

Госмессенджери покажуть хакерам

Російські хакери займуться пошуком вразливостей в месенджерах для чиновників. Про це повідомляють «Известия».

До теперішнього моменту Інститут розвитку інтернету (ІРІ) відібрав 13 додатків, які будуть проходити випробування в регіональних органах влади. У січні 2017 року фахівці ІРІ планують завершити їх вивчення і перейти до пошуку можливих вразливостей.

Для цього експерти з інформаційної безпеки ( «білі хакери») з компанії Positive Technologies проведуть експрес-аналіз представлених розробок на предмет стійкості до різним загрозам.

 — Великі ризики використання додатків в якості засобу проведення атак, наприклад, фішингових — націлених на те, щоб спровокувати користувача зайти на недовірених ресурс, що роздає шкідливі програми та дозволяє отримати доступ в захищені інформаційні системи і витягти з них інформацію. Також в моделі загроз необхідно враховувати і атаки на пристрої користувачів, пов'язані з прослуховуванням як мережевого трафіку, так і аудіо- та відеозаписи з мобільних пристроїв, -розповів «Известиям» заступник директора з розвитку бізнесу Positive Technologies в Росії Олексій Качалин.

Крім того, в госмессенджер можуть інтегрувати антивірусне ПЗ від «Лабораторії Касперського». Таку пропозицію озвучили експерти кількох великих гравців на ринку інформаційної безпеки та протидії кіберзагрозам.

Як зазначається, на тестовому етапі рішення від «Лабораторії Касперського», призначені для розпізнавання і блокування загроз, будуть надаватися на безоплатній основі.

Раніше повідомлялося, що месенджер для чиновників зможуть використовувати не тільки держслужбовців, а й звичайні громадяни. Для рядових користувачів буде розроблена спеціальна версія програми.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору