Новини

Глава Радгоспу ім. Леніна Грудінін: Тепер у нас корів доять роботи, а не люди

167505a84bbb5b7e1296c254cf278c02__1200x630.jpg

Павло Грудінін підкреслив, що доярка перестала бути престижною професією, тому було прийнято рішення замінити людей спеціальними доїльними апаратами.

В Радгоспі імені Леніна вже встановили 4 робота, які доять корів замість людей, в планах керівництва — установка ще 4 апаратів, заявив виданню «Нова газета» директор ЗАТ «Радгосп імені Леніна» Павло Грудінін.

 — Ми зараз поставили роботів Lely, які доять корів. Тепер корова з людиною не спілкується. У неї одні роботи колом. Люди не хочуть працювати доярками, навіть якщо ти великі гроші платиш. Це непрестижна професія. Всього у нас 8 планується, а зараз встановлено 4. Це голландська фірма Lely. Наших технологій, на жаль, немає, — поскаржився Грудінін.

До того ж він розповів, як відбувається процес доїння корови за допомогою робота.

 — В певний момент корова хоче доїтися, і одночасно їй дають корм, типу шоколаду, комбікорм, тому вона йде туди, тому що знає, що там дуже смачно. І в цей момент робот м'яко бере, миє її вим'я, поки вона жує свій комбікорм, цей шоколад для корови, її в цей момент доять. А якщо вона вдруге прийшла, а там є зчитувач, чіп, то робот її не приймає, випихає, тому що їй ще не час доїтися. Це все на комп'ютерах. Це досить дороге задоволення, але деякі корови дояться по 3-4 рази на день, — пояснив він.

Перші в світі роботи-доярі з'явилися в 1992 році. Зараз доїльні апарати виробляють багато європейських країн, а також США.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору