Новини

Геральдист назвав емблему розвідки України з мечем над РФ гротеском без сенсу

b236b58aca626d307a9799d52e3afebc__1200x630.jpg

Художник і геральдист Владислав Коваль розкритикував нову емблему розвідслужб України: на ній занадто багато елементів , вона незбалансована і викликає надто багато питань.

М. БАЧЕНІНА: Пане Порошенко підірвав новинні стрічки тим, що його сфотографували на тлі нової емблеми розвідслужб України. Отже. Помітили президента України на тлі емблеми з совою, яка пронизує Росію мечем. Президент під час представлення начальника головного управління розвідки Міноборони сидів на тлі досить-таки великий емблеми, на всю стіну вона була. Стіл, чотири людини і далі величезний задник з символом, логотипом, я навіть не знаю, як це назвати. Зверху напис: «Україна понад усе» українською мовою. Земна куля, над ним ширяє розпластана сова, яка в лапах тримає меч, і меч якраз спрямований вістрям на одну шосту суші, яка на цьому земній кулі виділена окремим кольором. Всі інші країни білі, а Росія виділена іншим відтінком, сіруватим. Вістря якраз на центральну частину РФ і направлено. Емблема була використана вперше на заході такого рівня. Ким була розроблена — не уточнюється. Реакція моя особисто, якщо дозволите, була така, що я посміхнулася в свої неіснуючі вуса. Несерйозно, як мінімум. Моя думка не авторитет, ми зв'язалися з художником-графист, членом Спілки художників Росії, членом Громадської палати Волгоградської області Владиславом Коваль. Здравствуйте!

В. КОВАЛЬ: Доброго дня! Я вже бачив цю емблему.

М. Б .: Які завдання зазвичай ставляться? Це емблема, що не логотип. Які завдання ставляться перед розробником емблем? Як він затверджується, як тестується? Емблема не повинна бути смішною, вона повинна бути всім зрозумілою.

В. К .: Я вам скажу простіше. На емблемі явна агресія, спрямована в бік Росії.

Це навіть не емблема, а плакат, викликаний негативним ставленням до Росії

Владислав Коваль

Я вам скажу дуже просто. Якщо сова — символ мудрості. До речі, чомусь сову вони взяли, хоча в України символ — сокіл, що прагне вниз, до видобутку. Вони вже зрадили те, що свій символ поміняли на сову. Бог би з ним, це бібліотечний символ. Але дуже хороша цитата Олександра Невського: «Хто до нас з мечем прийде, той від меча і загине». Я б боявся хизуватися цієї емблемою, тому що всі, хто піднімають меч на Росію, я їм не заздрю.

М. Б .: Це історичний відсилання. А взагалі тестуються емблеми?

В. К .: Безграмотно емблема зроблена. Вона неврівноважена, дуже багато пояснень. В емблемі головне лаконізм, мінімум кольору, максимум виразності. А якщо в ній багато всього — це каша. Це не є емблемою, це, швидше за все, плакат.

М. Б .: Давайте будемо справедливими. Тут не так вже й багато зайвих елементів. Земна куля, у верхній частині ширяє сова. Це два елементи. Меч. Три елемента.

В. К .: Багато всього. Меч цей ...

Емблема не врівноважена, переміщений центр вгору, вона висить в як би повітрі

Владислав Коваль

Земна куля — монополію на нього ніхто не дав в емблемі. Коли то в СРСР використовували земну кулю.

М. Б .: Так, в гербі СРСР був, чудовий герб, я вважаю.

В. К .: Це безграмотно. Це емблема. У герба є певна захист. Герб — це щит насамперед. Герб СРСР в той час ніякого щита не мав, тому Союз і розвалився. Не можна монополізувати Землю під свою політичну владу. Краще відмовитися від цього. Не треба піднімати ніщо над Землею.

М. Б .: Це вже несерйозно, так, шапкозакидництво. А що вони хотіли сказати совою?

В. К .: Це символ мудрості, але яка мудрість, якщо сова — пугач? У перекладі з білоруського «сова» — це пугач. Хто лякає, того не налякаєш. Це все еклектика, зміщення стилів.

М. Б .: Надумали, так. А ви звернули увагу, що вони перевернули земну кулю, щоб Росія була в центрі під вістрям меча? Вони як би на себе затягнули куля, і Росія вийшла під ногами у сови. Ось це точно вже безглуздо ...

В. К .: Гротеск, який не має ні смислового значення, ні мудрості. Дурість на дурості.

М. Б .: Щоб ми не здавалися однобокими і не лояльними. Перше, що кидається в очі. Розвідка — це прихована служба, це не груба відкрита сила. Причому тут меч? Меч — це відкрита битва на полі. А розвідка — це зовсім інше. Чому тут меч, звідки меч? Тут еклектика точно доведена.

В. К .: Нехай це буде на їх совісті. Дурість українських служб. Дурість хочете показати? Покажіть її.

М. Б .: Дивує, що в кожному кроці міжнародного масштабу, вони прекрасно розуміють, що це потрапить у стрічки ЗМІ, що вони намагаються підкреслити, хто тут ворог, і як ми до нього ставимося, як ми з ним розберемося. Це якось, розумієте, дивно. Коли два боксера на ринг виходять в комерційному матчі, вони один одного принижують на публіку. Зазвичай несерйозно ставляться до таких матчів. Серйозні бійці і борці справою доводять щось.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору