Новини

Через рясний сніг і морози голодні сови масово переселяються в міста

849e1228575d9b4a91927588f5f3bb24__1200x630.jpg

Голодних і ослаблених птахів жителі Сибіру зустрічають в різних частинах мегаполісів. За словами експертів, цієї зими через ранні морози і рясних опадів, пернаті залишилися в лісі без їжі, що і стало причиною масової міграції.

Жителі Сибіру все частіше повідомляють про поранених і голодних совах на вулицях і в парках міста. Пернаті були помічені в Новосибірську, Кемерові і Томську — фотографії лісових птахів раз у раз з'являються в соцмережах, при цьому користувачі відзначають, що хижі птахи виглядали втомлено і здавалися пораненими.

 — Я побачив сову під вікном свого будинку, спочатку не зрозумів, хто сидить на гілці — на вулиці було засніжене і довелося придивлятися, — розповів виданню «Нова газета» житель Кемерова Ілля Ф. — Навколо неяситі зібралися ворони, було зрозуміло, що вони готуються напасти на неї.

Завдяки зусиллям перехожих, Кемеровській сові вдалося врятуватися. А ось неяситі з Новосибірська, пощастило менше. Минулого тижня двірник виявив пораненого птаха під час прибирання прибудинкової території. Пернатого відразу ж передали ветеринарам, проте врятувати лісову гостю не вдалося.

 — Медикам, не дивлячись на всі зусилля, врятувати сова не вдалося, — розповіла прес-секретар Центру реабілітації хижих птахів Тетяна Мельникова. — Сова надійшла в дуже важкому стані — з черепно-мозковою травмою, набряками легкого і головного мозку. Ветеринари зробили все можливе.

За словами вчених, осінь цього року стала сезоном масової міграції неяситей в місто. Причиною тому послужила ранні опади та хуртовини.

 — Взимку сніг випав рано і мишоподібні гризуни виявилися від сов захованими, і зараз дістати корм птахам виявилося складно, тому неяситі і летять до людей ближче — в населені пункти, — говорить керівник кафедри зоології та екології Кемеровського державного університету Микола Скалон. — Сови сподіваються тут підгодуватися, проте нерідко гинуть.

виявлено поранення сову, експерт рекомендує жителям мегаполіса звертатися в спеціалізовані центри допомоги диким птахам або ветеринарам.

Фото з сайту LiveJournal.com

Обговорення

Популярне

Вгору